CV

Jmenuji se Stanislava Knejflová, jsem z Karlovarského kraje.

Momentálně studuji ODĚVNÍ DESIGN na Střední uměleckoprůmyslové škole Karlovy Vary. Přestože je obor poměrně mladý, dočkal se již mnoha úspěchů, jak můžete vidět sami na webových stránkách školy.

Studovala jsem všeliké obory, avšak umění, a textilní tvorba zejména, mě provázely vždy. Zpočátku jsem hotové oděvy upravovala – přešívala a dozdobovala, též jsem tvořila historické kostýmy. S ohledem na svou nechuť k současným módním trendům – ať už k oděvům jako takovým nebo k mašinérii, která prostupuje proces konfekční výroby, jsem začala navrhovat vlastní oděvy. Důraz kladu na minimalistické střihy a pohodlí nositele. Také proto pracuji s přírodními textiliemi.  Pokud to lze, snažím se vytvářet modely „unisex“. Pokud jde o šaty vyloženě dámské, chci, aby vynikla nositelka. Ženskost netkví v odhalujícím upnutém oděvu,  ženskost totiž zcela nezávisí na oděvu.

Mou nejoblíbenější kreativní činností je vyšívání. Ať už jde o výšivku bavlnkami či korálky, aplikace nebo zdobení již hotového oděvu, výšivka je pro mne N.1. Stále s sebou nosím vyšívací kruh s rozdělanou prací, abych nikdy neztrácela čas.

Ispiraci nehledám, přichází sama. Nejvíce se v mé tvorbě objevují florální a zvířecí motivy, jelikož jsem nekonečným obdivovatelem přírody.

Pokud jde o mé zájmy, neomezuji se pouze na oblast kreativní tvorby. Též se s radostí věnuji sportu (běhu, plavání a turistice) a hudbě (působím jako zpěvačka).